Warsztaty biznesowe dla młodzieży „First step into the future”

W dniach 19-23 listopada w siedzibie organizacji „Pracodawcy Pomorza” (Gdańsk, Al. Zwycięstwa 24) pojawi się blisko 30 uczniów z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Będą uczestniczyli w warsztatach „First step into the Future / Pomeranian Employer’s Business & Economy Week”, które pobudzą ich kreatywność poprzez konfrontację z wyzwaniami wymagającymi wyjątkowej zaradność.

Do dyspozycji uczestników oddane zostaną przestrzenie szkoleniowo-konferencyjne „Pracodawców Pomorza”. Po podziale na grupy, rozpoczną realizację głównego zadania, którym będzie budowa i rozwój własnej firmy. Każdego dnia będą ulepszać produkt, zarządzać finansami i ryzykiem. Dzisiejsi zdolni uczniowie, to jutrzejsi menedżerowie i przedsiębiorcy.

Siła mentorów

„First step into the Future / Pomeranian Employer’s Business & Economy Week” umożliwi dostęp do grona wyjątkowych mentorów biznesu. Pięć dni warsztatów, odbywających się wyłącznie w języku angielskim, zostanie poprowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych i przedsiębiorców. Pomogą młodzieży wejść w tajniki biznesu, opowiadając o m.in. zarządzaniu zasobami ludzkimi, komunikacji biznesowej, świadomości międzykulturowej, marketingu i promocji, zarządzaniu projektowym, instrumentach i instytucjach finansowych).

Przedsięwzięcie jest efektem wsparcia finansowego Miasta Gdańsk, współorganizatora wydarzenia, a także zaangażowania poszczególnych partnerów: LPP S.A., Embro, Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, Grupy Progress Sp. z o.o., Ciklum, Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. i Rotary Club Sopot.

Dzięki sopockiej firmie Embro, zajmującej się produkcją spersonalizowanego obuwia, uczestnicy przygotują linię obuwia sportowego dla swojego klienta. Zmiany rynkowe będą wymagały szybkich reakcji pod presją czasu. Każda decyzja będzie miała wpływ na finalny produkt. Odwiedzą również specjalistów w centrum logistycznym firmy LPP S.A. (Pruszcz Gdański), poznając od podszewki różnorodne procesy produkcyjne największej firmy odzieżowej w Polsce. Spotkają się też z mentorami biznesu w gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, gdzie dowiedzą się, jak rozwijać karierę zawodową.

Zadanie rekrutowania uczniów do warsztatów realizowali nauczyciele z poszczególnych szkół. Wybierali uczniów z klas III i IV, kierując się kilkoma wyznacznikami: bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, poziomem wiedzy umożliwiającym ich zwolnienie z zajęć szkolnych w terminie warsztatów i zainteresowaniem przedsiębiorczością, ekonomią.

Poniżej można zapoznać się z prezentacją tego projektu.

FSITF_prezentacja_współpraca_05.11