Plac zabaw i rehabilitacji dla dzieci w Krokowej

Dnia 30.05.2009 r. odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, zlokalizowanego w miejscowości Krokowa, powiat Puck. Plac ten, o pow. 800 m2, został wykonany na terenie parku zamkowego.  Stanowi on integralny punkt części rekreacyjnej  parku.
Koszt wykonania tej inwestycji to suma blisko 13.000 dolarów amerykańskich. Projekt został wykonany i sfinansowany w ramach Matching grant 65880, wspólnie przez kluby Rotary  Rostock, Rotterdam i Sopot.
Z placu tego będą mogły korzystać nie tylko dzieci gminy Krokowa , ale również gmin sąsiednich. Na terenie powiatu puckiego zarejestrowanych jest 759 dzieci niepełnosprawnych w grupie wiekowej od 1 do 12 lat.
Ceremonia otwarcia miała bardzo uroczysty charakter. Udział wzięli m.in. władze powiatu
Puckiego i gminy Krokowa. Reprezentowane  były wladze klubów Rotary Sopot i Rostock w osobach prezydentów klubów i członków Zarządu. Dzieci, których zebrało się bardzo dużo. Oprócz zabawy na nowo otwartym placu, mogły też skorzystać z obecności policjantów i strażaków, którzy przy pomocy pojazdów i innych urządzeń umożliwili dzieciom  wzbogacenie  programu zabawy. Odbyły się też występy lokalnego zespolu muzycznego.

2009-05-11-Krokowa_011 2009-05-11-Krokowa_003 2009-05-11-Krokowa_002

Warto podkreślić świetną pracę  przy zorganizowaniu i realizacji tej inwestycji, wykonananą przez dyrektor Zamku panią Urszulę Marszall, oraz panią Joannę Kaleta.
Plac zabaw jest zlokalizowany w centrum gminy Krokowa, w niedalekiej odległości od kościoła, szkół, oraz przystanku autobusowego , przy przelotowej trasie z Gdyni do Karwi i sąsiednich miejscowości wypoczynkowych, przez co wzbudza duże zainteresowanie przejeżdżających tą trasą.

Więcej zdjęć w naszej galerii, KLIKNIJ TUTAJ